| 起源の場所: | 中国 |
| ブランド名: | Jnicon |
| 証明: | CE,TUV,UL,RoHS |
| モデル番号: | M25 |
| 最小注文数量: | 100 (10 組のサンプル) |
|---|---|
| 価格: | negotiable |
| パッケージの詳細: | 高品質の輸出カートン |
| 受渡し時間: | 3~6 営業日 |
| 支払条件: | T/T、Paypal、L/C、ウェスタン・ユニオン |
| 供給の能力: | 10000/days |
| アセンブリ ワイヤー: | はんだ付けするか、またはねじ付属品 | ピン: | 2ピンオスメスコネクタ |
|---|---|---|---|
| 現在の評価(A): | 電源用50A | 接続経路: | プッシュロック式 |
| 材料: | PPA | 動作電圧: | 500V |
| ハイライト: | 2 pin M25 waterproof connector,50A PPA power connector,push locking cable connector |
||
M25 waterproof Circular connector is the perfect solution to make your own waterproof connection cables easily. Thanks to its screw based terminal, soldering is not required and installation just takes a few minutes.
| Operation Parameters | |
| Voltage Rating | 600VAC max |
| Current Rating | 50A max |
| Min Wire Size OD | 6.5mm ~ 10mm |
| Max Wire Size OD | 10.5mm ~ 18mm |
| Max.Cable Cross Section Area | 0.5mm2 ~ 6.0mm2 |
| Technical Parameters | |
| Contact Resistance | 10 mΩ max |
| Insulation Structure | 500 MΩ at 500VDC |
| Operating Temperature | -40°C ~ +105°C |
| IP Class | IP67 (1m / 30min) |
| Mold Material | PA66 |
| Contact/Terminal Material | Gold Plated Brass |
| Seal Material | Silicone |
Once assembled, the M25 Outdoor Waterproof Circular Conector is easy to plug and play while keeping the elements and water out of splices and junctions. To disconnect, just unscrew the main body and pull apart the two ends.The M25 Waterproof conector has multiple waterproofing levels, consisting of o-rings, waterproof sealant, and flexible end seals designed to tighten and close awhen screwed together.
![]()
This M25 circular power connector has a waterproof rating of IP67. To assemble the M25 Outdoor Waterproof Connector,only a Screwdriver is required to attach the two wires inside each main body. Once each side is connected, the wiring is fully protected from the elements.If soldering version needed, its also avialble.
Details and Pin Arrangement
![]()
コンタクトパーソン: Ms. Carly Lu
電話番号: +86 15986694303
2つのPinの防水円コネクター、50A 500Vの円のケーブル コネクタ
20A 3 Pinの防水円コネクター、M19 IP68の円コネクター
男女の防水電源コネクタ3 Pinの適用範囲が広い端シールの設計
IP67はケーブル、20A電力のケーブル コネクタが付いている電源コネクタを防水します
M16 IP68はデータ コネクター、IP68を防水します男女のコネクターを防水します
ソケットが付いているタイプ防水データ コネクターIP67 5A 12 Pinの男女のプラグにパネルをはめて下さい